![](https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=544x1024:format=jpg/path/s5818496e8fd74115/image/i2c7f8b96863c5ba6/version/1626351979/image.jpg)
Ο Ελληνοκουβανικός Σύνδεσμος Φιλίας και Αλληλεγγύης διοργανώνει την Τετάρτη, 21.7.2021, στις 1930, εκδήλωση για τα 68 χρόνια από την επίθεση στο στρατώνα Μονκάδα στο αίθριο των γραφείων του ΣΦΕΑ 1967-1974 (πρώην ΕΑΤ-ΕΣΑ) στο Πάρκο Ελευθερίας, στη Λεωφόρο Βασιλίσσης Σοφίας.
Θα μιλήσουν
- η Πρέσβειρα της Κούβας στην Ελλάδα, Σέλμις Μαρία Ντομίνγκες Κορτίνα,
- η Κατερίνα Γεράκη, Α’ αντιπρόεδρος του Συνδέσμου,
- και θα χαιρετίσει ο πρόεδρός του Νίκος Καρανδρέας.
Θα ακολουθήσει μουσικό πρόγραμμα.